Van de circa 44 miljoen parttimers in de Europese Unie afgelopen jaar, zou circa een kwart meer willen werken dan dat ze deden. Maar dat geldt niet voor Nederland, waar het aantal parttimers relatief groot is.

Dat maakte het Europese statistiekbureau Eurostat maandag bekend. Tweederde van de ‘onderwerkten’ zijn vrouwen, zo rekende Eurostat uit.

De krap 10 miljoen parttimers die graag wat meer werk om handen zouden hebben gehad, vertegenwoordigen 4,5 procent van de beroepsbevolking binnen de EU.

Nederlandse deeltijdwerknemers tevreden met aantal uren

In Nederland was de roep om extra werk voor parttimers het minst groot van alle EU-landen. Slechts 4 procent van de deeltijdwerkers had afgelopen jaar graag meer uren gedraaid. Nederland is sowieso koploper in parttime werken met ruim 50 procent van de beroepsbevolking in een deeltijdfunctie.

Aan de andere kant van het spectrum was de vraag om meer uren het grootst in Griekenland, (72,1 procent), Cyprus (65,9 procent) en Spanje (57,3 procent).

Dit artikel is oorspronkelijk verschenen op z24.nl